Abant Gölü
Bolu Mudurnu

Abant Gölü


Abant Gölü
Sayfayı Oluşturan:Sezgin 27.03.2020

Bolu ilimizin Mudurnu ilçesi sınırları içerisinde kalan Abant Gölü Bolu il merkezinin 32 Km. güneybatısında, Seben Dağlarında bir vadide bulunur. Gölün genişliği yaklaşık 4²'dir.

Çevresi ormanlarla kaplı, turistik önemi olan, suları tatlı bir göldür. Denizden 1448 m. yüksek olan Abant gölünün su seviyesi, yaz kış değişmez. Uzunluğu 900 m., derinliği bazı yerlerde 55 m.’yi bulan göl ve çevresinin turistik ehemmiyeti her geçen gün artmaktadır.

Metin
08.04.2020
Durgun suyu ile etkileyici güzellikte bir yer. Ancak yaz aylarında giderseniz çok aşırı kalabalık oluyor. Resimlere aldanıp kafa dinlemeye gidiyorum diye yola çıkarsanız hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.

Eğer gerçekten kafa dinleyecek bir yer arıyorsanız size Yedigöller'i tavsiye edebilirim. Yolu bilmiyorum şu an nasıl ama 15 yıl kadar önce Bolu üzerinden gitmiştim. Tabelda 42 km. yazıyordu ama zorlu yol birkaç saat sürmüştü. Yolu çok kötü idi. Hatta bazı yerlerde yol yok oluyordu. Ama ulaştığınızda ise tüm sıkıntıyı unutuyorsunuz. Ha o zaman Abant kadar kalabalık değildi şu an ansıl bilmiyorum açıkçası ama alanı geniş.