Bayraktepe Piknik Alanı
Samsun Tekkeköy

Bayraktepe Piknik Alanı


Bayraktepe Piknik Alanı
Sayfayı Oluşturan:Nesrin T. 03.04.2020

Bayraktepe, Samsun il merkezine 5 km. mesafede Tekkeköy ilçe sınırları içerisinde yer alan eşsiz güzellikte bir piknik mekanıdır.

Samsun - Ordu Karayolu'na 1 km. mesafede yer alan Bayraktepe aynı zamanda yolcular için de eşsiz bir dinlenme mekanı özelliği taşımaktadır.

Karadeniz'i yeşillerle kaplı küçük bir tepe üzerinden seyretmenin keyfini yaşayabileceğiniz Bayraktepe Piknik Alanı'nda dilediğiniz şekilde mangal keyfi yapabilirsiniz.

Bayraktepe Tabiat Parkında Samsun Büyükşehir Belediyesine ait bir restaurant, piknikçiler için kamelyalar, otopark, mescit, bay ve bayan tuvaletleri, seyir terası, çeşmeler, çocuk oyun alanları bulunmaktadır.

Bayraktepe Piknik Alanına Nasıl Ulaşılır?

Bayraktepe Piknik Alanının yol tarifini yapmak gerekirse Samsun - Tekkeköy istikametinde ilerlerken Samsun Canik ilçesini çıktıktan çok az sonra Lovelet Alışveriş merkezini geçip ilk üst geçitten sağa yan yola girmeniz gerekiyor. Ardından Mola Akaryakıt İstasyonunu geçer geçmez sağa dönüp yaklaşık bir km yokuş tırmandıktan sonra Bayraktepe Piknik Alanına ulaşabilirsiniz. Tekkeköy istikametinden geliyorsanız Asarağaç köyü içerinden piknik alanına ulaşabilirsiniz.

Piknik Alanına giriş ücretlidir. Bu ücret karşılığında halkımıza tertemiz, bakımlı bir piknik alanı sunulmaktadır. Giriş ücreti 2019 yılı itibariyle 12 TL'dir.

Sabah saatlerinde kahvaltı keyfi için de ayrıca tavsiye edebileceğimiz mekanlar içerisinde yer alan Bayraktepe özellikle hafta sonları ve tatillerde Samsunlular ve çevre illerden gelen insanlarımız tarafından yoğun bir şekilde tercih ediliyor. Sakinlikten hoşlanan insanlarımız için ise hafta içi günler iyi bir tercih olacaktır.

Nilgün
14.04.2020
Çok güzel bir mekan. Yaz aylarında tavsiye ederim. Tabi şu korona illetinden kurtulabilirsek.