Aladağ Kışlak Köyünü tanıyalım

Kışlak Köyü Adana ilimizin Aladağ ilçesine bağlıdır. 2012 TUİK Nüfus verilerine göre Aladağ Kışlak Köyümüzde toplam 332 kişi yaşamaktadır.
Kışlak Köyünün posta kodu 01722 olarak belirlenmiştir. Adana il merkezine 135 km. mesafede yer alan Kışlak Köyü Aladağ ilçe merkezine yaklaşık 35 km. uzaklıktadır. Köyün rakımı 880 metredir.

Kışlak Köyü Resim Galerisi

Kışlak Köyü ile ilgili ilk resimi yukarıdaki resim paylaş linkini tıklayarak siz ekleyin.
Mehmet KivrakH
31.08.2019
Her tarafı dağlarla kaplı. Derin bir vadi de bulunmaktadır. Yazlar sıcak kışlar soğuk geçmektedir. Hayvancılıkla geçimlerini sağlarlar. Uzun bir zamandan beri köyün gençleri köyü terk ederek geçimlerini sağlamak için ilçelere illere taşınmışlardır. Köyün okuma yazma oranı bayağı yüksektir. Köyün ilk okuyanları arasında 1964 yılında köyden ayrılarak okuyan ben deniz olmuştur. 1970 yılında öğretmen olarak atanan köyün okuyan kişiyim. Benden sonraki köyün gençleri hep okumuşlardır. Savcısı, doktoru, mühendisleri, öğretmenlerden oluşmaktadır.
2 kişi beğendi

2014 Yılında kurulan Türkiye'nin yerel sitesi Yoreler.net'e üye olmadan birkaç saniye zaman ayırarak Aladağ Kışlak Köyünün elinizde bulunan resimlerini paylaşmak, köy hakkında bilgi eklemek ister misiniz? Ülkemizin her köşesinin resimlerini sizlerin katkılarıyla bu sitede arşivliyoruz.

Sizler de paylaşımda bulunarak Aladağ Kışlak Köyünün yıllarca yayında kalacak olan resim arşivlerini oluşturabilirsiniz.
Aladağ Kışlak Köyü İstatistikleri
Ziyaret Eden Toplam Tekil İp Adresi sayısı 55
Toplam Sayfa Görüntülenme Sayısı: 5
Toplam Resim Sayısı: 0
Toplam Mesaj Sayısı: 1