Kütahya Tavşanlı

Tavşanlı Tepecik Kasabasını tanıyalım

Tepecik Kasabası Kütahya ilimizin Tavşanlı ilçesine bağlıdır. 2012 TUİK Nüfus verilerine göre Tavşanlı Tepecik Kasabamızda toplam 2782 kişi yaşamaktadır.
Tepecik Kasabasının posta kodu 43302 olarak belirlenmiştir.


Tepecik Kasabası Kütahya il merkezine 48 km. bağlı bulunduğu Tavşanlı ilçesine ise 3 km. uzaklıktadır. Tepecik Kasabası denizden yaklaşık 820 metre yüksekliktedir. Tavşanlı - Simav karayolu üzerinde bulunan beldede temel ihtiyaçları karşılayabilecek birçok iş yeri bulunmaktadır. Kasabada ilkokul, ortaokul, aile sağlığı merkezi, kız Kuran kursu ve 3 adet de cami vardır. Yolu asfalttır.

760 Haneden oluşan Tepecik kasabasında Arpa, Buğday (Ekmeklik), Çavdar, Fiğ, Hayvan Pancarı, Karışık Sebzelik, Macar Fiği, Mısır (Dane), Mısır (Silaj), Nohut, Patates, Şekerpancarı, Tritikale, Yonca, Yulaf gibi tarım ürünleri yetiştirilmektedir. Arazisi düz ve geniştir.

Tepecik Kasabası Resim Galerisi

Tamer
28.07.2020
(0)
Tamer
28.07.2020
(0)

2014 Yılında kurulan Türkiye'nin yerel sitesi Yoreler.net'e üye olmadan birkaç saniye zaman ayırarak Tavşanlı Tepecik Kasabasının elinizde bulunan resimlerini paylaşmak, köy hakkında bilgi eklemek ister misiniz? Ülkemizin her köşesinin resimlerini sizlerin katkılarıyla bu sitede arşivliyoruz.

Sizler de paylaşımda bulunarak Tavşanlı Tepecik Kasabasının yıllarca yayında kalacak olan resim arşivlerini oluşturabilirsiniz.
Tavşanlı Tepecik Kasabası İstatistikleri

Ziyaret Eden Toplam Tekil İp Adresi sayısı 64
Toplam Sayfa Görüntülenme Sayısı: 81
Toplam Resim Sayısı: 2
Toplam Mesaj Sayısı: