Rize Pazar

Pazar Rize Yemişli Köyünü tanıyalım

Yemişli Köyü Rize ilimizin Pazar ilçesine bağlıdır. 2012 TUİK Nüfus verilerine göre Pazar Yemişli Köyümüzde toplam 432 kişi yaşamaktadır.
Yemişli Köyünün posta kodu 53340 olarak belirlenmiştir.


Rize Pazar ilçemizin sınırları içerisinde yer alan Yemişli Köyü , Rize il merkezine 42 km. uzaklıktadır. Köy Pazar ilçe merkezine ise 5 km. mesafededir. Yemişli Köyünün ortalama yüksekliği 150 metredir.

1928 Yılına kadar köyün ismi İlastas / iliastási idi. Bu isim 1928 yılında Yemişli olarak değiştirilmiştir. Ancak halk hala bu eski kullanmaktadır. Köy engebeli bir arazi üzerine dağınık olarak kurulmuştur. Yemişli köyü 230 haneden oluşur. Ancak bu evlerin bir kısmı boştur. Köyün yolu asfalttır. Köyde ilkokul ve ortaokul bulunmamaktadır.

Yemişli Köyü Resim Galerisi

Sitemize henüz Yemişli Köyü ile ilgili bir resim yüklenmemiştir.

İlk resimi BURAYA tıklayarak ÜYE OLMADAN siz ekleyin.

2014 Yılında kurulan Türkiye'nin yerel sitesi Yoreler.net'e üye olmadan birkaç saniye zaman ayırarak Pazar Yemişli Köyünün elinizde bulunan resimlerini paylaşmak, köy hakkında bilgi eklemek ister misiniz? Ülkemizin her köşesinin resimlerini sizlerin katkılarıyla bu sitede arşivliyoruz.

Sizler de paylaşımda bulunarak Pazar Yemişli Köyünün yıllarca yayında kalacak olan resim arşivlerini oluşturabilirsiniz.
Pazar Rize Yemişli Köyü İstatistikleri

Ziyaret Eden Toplam Tekil İp Adresi sayısı 63
Toplam Sayfa Görüntülenme Sayısı: 85
Toplam Resim Sayısı: 0
Toplam Mesaj Sayısı: