Siirt Kurtalan

Kurtalan Konakpınar Köyünü tanıyalım

Konakpınar Köyü Siirt ilimizin Kurtalan ilçesine bağlıdır. 2012 TUİK Nüfus verilerine göre Kurtalan Konakpınar Köyümüzde toplam 883 kişi yaşamaktadır.
Konakpınar Köyünün posta kodu 56502 olarak belirlenmiştir.

Eski ismi Ayınkasır köyüdür. Bu isim daha sonra Konakpınar olarak değiştirilmiştir.
Siirt il merkezine 36 km. uzaklıkta yer alan Konakpınar Köyü Kurtalan ilçe merkezine ise yaklaşık 6 km. mesafededir. Köyümüzün ortalama rakımı 850 metredir. Köyümüzde ilk ve ortaokul bulunmaktadır. Temel geçimini tarım ve hayvancılıktan sağlayan köyümüzde Antep fıstığı, Arpa, Buğday (Ekmeklik), Buğday (Makarnalık), Mercimek kırmızı gibi tarım ürünleri yetiştirilmektedir. Köyümüz Batman - Siirt karayolu üzerindedir. Bu nedenle ulaşım sorunu yoktur.

Konakpınar Köyü Resim Galerisi

MEHMET ALPNAR
16.12.2016
(3)
Sezgin
19.09.2015
(5)
Sezgin
19.09.2015
(2)

2014 Yılında kurulan Türkiye'nin yerel sitesi Yoreler.net'e üye olmadan birkaç saniye zaman ayırarak Kurtalan Konakpınar Köyünün elinizde bulunan resimlerini paylaşmak, köy hakkında bilgi eklemek ister misiniz? Ülkemizin her köşesinin resimlerini sizlerin katkılarıyla bu sitede arşivliyoruz.

Sizler de paylaşımda bulunarak Kurtalan Konakpınar Köyünün yıllarca yayında kalacak olan resim arşivlerini oluşturabilirsiniz.
Kurtalan Konakpınar Köyü İstatistikleri

Ziyaret Eden Toplam Tekil İp Adresi sayısı 184
Toplam Sayfa Görüntülenme Sayısı: 247
Toplam Resim Sayısı: 3
Toplam Mesaj Sayısı: