Besni Akdurak Köyünü tanıyalım

Akdurak Köyü Adıyaman ilimizin Besni ilçesine bağlıdır. 2012 TUİK Nüfus verilerine göre Besni Akdurak Köyümüzde toplam 804 kişi yaşamaktadır.
Akdurak Köyünün posta kodu 02320 olarak belirlenmiştir. Adıyaman il merkezine 85 km. uzaklıkta yer alan Akdurak Köyü Besni ilçe merkezine ise yaklaşık 40 km. mesafededir. Köyümüzün ortalama rakımı 750 metredir. 140 Haneden meydana gelmiş olan köyümüzde Antep fıstığı, Armut, Arpa, Biber (sivri, çaliston), Buğday (Ekmeklik), Mercimek kırmızı, Mısır (Silaj), Nohut, Pamuk, Üzüm Kurutmalık (Çekirdekli), Üzüm Sofralık (Çekirdekli), Zeytin (Yağlık) gibi tarım ürünleri yetiştirilmektedir. Köyümüz Akdeniz geçiş ikliminin etkisi altındadır.

2014 Yılında kurulan Türkiye'nin yerel sitesi Yoreler.net'e üye olmadan birkaç saniye zaman ayırarak Besni Akdurak Köyünün elinizde bulunan resimlerini paylaşmak, köy hakkında bilgi eklemek ister misiniz? Ülkemizin her köşesinin resimlerini sizlerin katkılarıyla bu sitede arşivliyoruz.

Sizler de paylaşımda bulunarak Besni Akdurak Köyünün yıllarca yayında kalacak olan resim arşivlerini oluşturabilirsiniz.
Besni Akdurak Köyü İstatistikleri
Ziyaret Eden Toplam Tekil İp Adresi sayısı 51
Toplam Sayfa Görüntülenme Sayısı: 67
Toplam Resim Sayısı: 2
Toplam Mesaj Sayısı: