Bolu Dörtdivan

Dörtdivan Kuruca Köyünü tanıyalım

Kuruca Köyü Bolu ilimizin Dörtdivan ilçesine bağlıdır. 2012 TUİK Nüfus verilerine göre Dörtdivan Kuruca Köyümüzde toplam 172 kişi yaşamaktadır.
Kuruca Köyünün posta kodu 14912 olarak belirlenmiştir.


Bolu il merkezine 49 km. mesafede yer alan Kuruca Köyü Dörtdivan ilçe merkezine yaklaşık 7 km. uzaklıktadır. Köyün rakımı 1155 metredir.

Köyde bir adet sağlık evi bulunmaktadır.
Kuruca köyünün temel geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. En çok üretilen tarım ürünleri Arpa, Buğday (Ekmeklik), Patates'tir. Bunun yanısıra tarım bakanlığı köy halkına Sertifikalı Tohumluk Kullanımı, Mazot, Gübre ve Toprak Analizi, Fark Ödemeleri Desteği (Hububat, Baklagil), Yem Bitkileri, Kuraklık, Temel DGD gibi alanlarda tarım desteği sağlamaktadır.

Kuruca Köyü Resim Galerisi

Sitemize henüz Kuruca Köyü ile ilgili bir resim yüklenmemiştir.

İlk resimi BURAYA tıklayarak ÜYE OLMADAN siz ekleyin.

2014 Yılında kurulan Türkiye'nin yerel sitesi Yoreler.net'e üye olmadan birkaç saniye zaman ayırarak Dörtdivan Kuruca Köyünün elinizde bulunan resimlerini paylaşmak, köy hakkında bilgi eklemek ister misiniz? Ülkemizin her köşesinin resimlerini sizlerin katkılarıyla bu sitede arşivliyoruz.

Sizler de paylaşımda bulunarak Dörtdivan Kuruca Köyünün yıllarca yayında kalacak olan resim arşivlerini oluşturabilirsiniz.
Dörtdivan Kuruca Köyü İstatistikleri

Ziyaret Eden Toplam Tekil İp Adresi sayısı 81
Toplam Sayfa Görüntülenme Sayısı: 142
Toplam Resim Sayısı: 0
Toplam Mesaj Sayısı: