Besni Çorak Köyünü tanıyalım

Çorak Köyü Adıyaman ilimizin Besni ilçesine bağlıdır. 2012 TUİK Nüfus verilerine göre Besni Çorak Köyümüzde toplam 438 kişi yaşamaktadır.
Çorak Köyünün posta kodu 02302 olarak belirlenmiştir. Adıyaman il merkezine 83 km. mesafede yer alan Çorak Köyü Besni ilçe merkezine yaklaşık 38 km. uzaklıktadır. Köyün rakımı 809 metredir. Köyde sağlık kurumu bulunmamaktadır. 4 Yıllık temel eğitim veren bir ilkokul bulunmaktadır. Ortaokul ve lise talebeleri taşımalı olarak eğitim görmektedirler.

110 Haneden meydana gelen Çorak köyümüzün temel geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Köyde Antep fıstığı, Arpa, Badem, Buğday (Ekmeklik), Ceviz, Karışık Meyvelik, Karışık Sebzelik, Mercimek kırmızı, Nohut, Trabzon hurması, Üzüm Kurutmalık (Çekirdekli), Üzüm Sofralık (Çekirdekli), Üzüm Sofralık (Çekirdeksiz), Zeytin, Zeytin (Sofralık), Zeytin (Yağlık) gibi tarım ürünleri yetiştirilmektedir.

Çorak Köyü Resim Galerisi

Ali Ihsan Demir
03.11.2017
Bilgehan Demir
03.11.2017
Ali ihsan demir
02.11.2017

2014 Yılında kurulan Türkiye'nin yerel sitesi Yoreler.net'e üye olmadan birkaç saniye zaman ayırarak Besni Çorak Köyünün elinizde bulunan resimlerini paylaşmak, köy hakkında bilgi eklemek ister misiniz? Ülkemizin her köşesinin resimlerini sizlerin katkılarıyla bu sitede arşivliyoruz.

Sizler de paylaşımda bulunarak Besni Çorak Köyünün yıllarca yayında kalacak olan resim arşivlerini oluşturabilirsiniz.
Besni Çorak Köyü İstatistikleri
Ziyaret Eden Toplam Tekil İp Adresi sayısı 22
Toplam Sayfa Görüntülenme Sayısı: 58
Toplam Resim Sayısı: 8
Toplam Mesaj Sayısı: