Besni Atmalı Köyünü tanıyalım

Atmalı Köyü Adıyaman ilimizin Besni ilçesine bağlıdır. 2012 TUİK Nüfus verilerine göre Besni Atmalı Köyümüzde toplam 1716 kişi yaşamaktadır.
Atmalı Köyünün posta kodu 02340 olarak belirlenmiştir. Adıyaman Besni ilçemizin sınırları içerinide yer alan Atmalı Köyü , Adıyaman il merkezine 36 km. uzaklıkata yer alır. Köy Besni ilçe merkezine ise 19 km. mesafededir. Atmalı Köyünün ortalama yüksekliği 750 metredir. 360 Haneden oluşan Atmalı köyünün temel geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Köyde sağlık ocağı, ilk ve ortaokul bulunmaktadır. Köyün eski yerleşim yeri yola yaklaşık 500 metre kadar uzaklıktadır. Ancak köy daha sonra Adıyaman - Kahramanmaraş karayolu kıyısına yerleşmeye başlamıştır. D360 Karayolu köyün içerisinden geçmektedir.

2014 Yılında kurulan Türkiye'nin yerel sitesi Yoreler.net'e üye olmadan birkaç saniye zaman ayırarak Besni Atmalı Köyünün elinizde bulunan resimlerini paylaşmak, köy hakkında bilgi eklemek ister misiniz? Ülkemizin her köşesinin resimlerini sizlerin katkılarıyla bu sitede arşivliyoruz.

Sizler de paylaşımda bulunarak Besni Atmalı Köyünün yıllarca yayında kalacak olan resim arşivlerini oluşturabilirsiniz.
Besni Atmalı Köyü İstatistikleri
Ziyaret Eden Toplam Tekil İp Adresi sayısı 23
Toplam Sayfa Görüntülenme Sayısı: 31
Toplam Resim Sayısı: 2
Toplam Mesaj Sayısı: