Besni Tekağaç Köyünü tanıyalım

Tekağaç Köyü Adıyaman ilimizin Besni ilçesine bağlıdır. 2012 TUİK Nüfus verilerine göre Besni Tekağaç Köyümüzde toplam 516 kişi yaşamaktadır.
Tekağaç Köyünün posta kodu 02340 olarak belirlenmiştir.
Salih
19.02.2018
Tekağaç, Adıyaman ilinin Besni ilçesine bağlı bir köydür.Tekağaç diğer ismi Köttere'dir. İnsanlığın geçmişine ışık tutan bir tarihi yerdir.
Bayat Türkmenleri Aşiretinin, Şam kolu (Şambayat) anlamındadır. Suriye'den göçen Türkmenler tarafından 17. yy sonlarında iskân edilmiştir. BAYAT TÜRKMENLERİ Aşireti kültür gelenek ve görenekleri yaşanmaktadır. Geleneklerine sahiptirler. Yemekleri, tırşık..
Adıyaman iline 70 km, Besni ilçesine 18 km uzaklıktadır.Köyün iklimi, karasal iklim etki alanı içerisindedir.Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.

2014 Yılında kurulan Türkiye'nin yerel sitesi Yoreler.net'e üye olmadan birkaç saniye zaman ayırarak Besni Tekağaç Köyünün elinizde bulunan resimlerini paylaşmak, köy hakkında bilgi eklemek ister misiniz? Ülkemizin her köşesinin resimlerini sizlerin katkılarıyla bu sitede arşivliyoruz.

Sizler de paylaşımda bulunarak Besni Tekağaç Köyünün yıllarca yayında kalacak olan resim arşivlerini oluşturabilirsiniz.
Besni Tekağaç Köyü İstatistikleri
Ziyaret Eden Toplam Tekil İp Adresi sayısı 18
Toplam Sayfa Görüntülenme Sayısı: 20
Toplam Resim Sayısı: 1
Toplam Mesaj Sayısı: 1