Çankırı Korgun

Korgun Maruf Köyünü tanıyalım

Maruf Köyü Çankırı ilimizin Korgun ilçesine bağlıdır. 2012 TUİK Nüfus verilerine göre Korgun Maruf Köyümüzde toplam 497 kişi yaşamaktadır.
Maruf Köyünün posta kodu 18262 olarak belirlenmiştir.

Eski ismi Ortakaya köyüdür. Bu isim daha sonra Maruf olarak değiştirilmiştir.
Çankırı Korgun ilçemizin sınırları içerinide yer alan Maruf Köyü , Çankırı il merkezine 32 km. uzaklıkata yer alır. Köy Korgun ilçe merkezine ise 12 km. mesafededir. Maruf Köyünün ortalama yüksekliği metredir. Köyde ilkokul vardır ancak ortaokul ve sağlık ocağı bulunmamaktadır. İlkokulda birleştirilmiş sınıfta eğitim verilmektedir. Köyde karasal iklim egemendir. Köyün geçmişinin Kayı boyuna dayandığı söylenmektedir. Tarım ve hayvancılık köyün önemli geçim kaynaklarından olmakla birlikte son yıllarda köy halkı Ankara gibi büyük şehirlere çoğu kez mevsimlik işçi olarak çalışmaya gitmektedir. Köyün yolu asfalttır.

Maruf Köyü Resim Galerisi

maruf
00.00.0000
(8)
maruf
00.00.0000
(1)
maruf
00.00.0000
(8)

2014 Yılında kurulan Türkiye'nin yerel sitesi Yoreler.net'e üye olmadan birkaç saniye zaman ayırarak Korgun Maruf Köyünün elinizde bulunan resimlerini paylaşmak, köy hakkında bilgi eklemek ister misiniz? Ülkemizin her köşesinin resimlerini sizlerin katkılarıyla bu sitede arşivliyoruz.

Sizler de paylaşımda bulunarak Korgun Maruf Köyünün yıllarca yayında kalacak olan resim arşivlerini oluşturabilirsiniz.
Korgun Maruf Köyü İstatistikleri

Ziyaret Eden Toplam Tekil İp Adresi sayısı 119
Toplam Sayfa Görüntülenme Sayısı: 160
Toplam Resim Sayısı: 3
Toplam Mesaj Sayısı: