Merkez Erkmen Kasabası tanıyalım

Erkmen Kasabası Afyon ilimizin Merkez ilçesine bağlıdır. 2012 TUİK Nüfus verilerine göre Merkez Erkmen Kasabasıde toplam 3560 kişi yaşamaktadır.
Erkmen Kasabasın posta kodu 03032 olarak belirlenmiştir. Erkmen Beldesi Afyon il merkezine 7 km. uzaklıktadır. Erkmen Kasabası denizden yaklaşık metre yüksekliktedir. 1990 Yılında Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ve Sulama Kooperatifi kurulmuştur. 1991 Yılında ise belediyelik bir yerleşim yeri haline gelen Erkmen, Fevzi Çakmak, Hürriyet ve Cumhuriyet adıyla 3 mahalleden meydana gelmiştir.

Karasal bir iklime sahip olan kasabada Arpa, Buğday (Ekmeklik), Fidanlık (meyve, kavaklık), Karışık Meyvelik, Karışık Sebzelik, Kiraz, Üzüm Sofralık (Çekirdekli), Vişne, Yonca gibi tarım ürünleri yetiştirilmektedir.

Erkmen Kasabası Resim Galerisi

Sitemize henüz Erkmen Kasabası ile ilgili bir resim yüklenmemiştir.

İlk resimi BURAYA tıklayarak ÜYE OLMADAN siz ekleyin.

2014 Yılında kurulan Türkiye'nin yerel sitesi Yoreler.net'e üye olmadan birkaç saniye zaman ayırarak Merkez Erkmen Kasabasın elinizde bulunan resimlerini paylaşmak, köy hakkında bilgi eklemek ister misiniz? Ülkemizin her köşesinin resimlerini sizlerin katkılarıyla bu sitede arşivliyoruz.

Sizler de paylaşımda bulunarak Merkez Erkmen Kasabasın yıllarca yayında kalacak olan resim arşivlerini oluşturabilirsiniz.
Merkez Erkmen Kasabası İstatistikleri
Ziyaret Eden Toplam Tekil İp Adresi sayısı 10
Toplam Sayfa Görüntülenme Sayısı: 15
Toplam Resim Sayısı: 0
Toplam Mesaj Sayısı: